TURKUS Festival – dzień czwarty

Bez pasji nie masz energii, a bez energii nie masz nic.

Donald Trump

Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.

Flora Lewis

Wszyscy, którzy chcieli zdobyć nową wiedzę, umiejętności i doświadczenie wzięli udział w warsztatach International Sign (IS) prowadzonych przez Renatę Świderską-Noworytę. To była duża dawka informacji zaserwowana z uśmiechem i w komfortowych warunkach.

Zmień swój język, a zmienisz swoje myśli.

Karl Albrecht

Czy zawsze wiemy co mówimy? Czy świadomość językowa wpływa na nasze umiejętności komunikacyjne? Czym jest świadome używanie języka, w tym polskiego języka migowego? Magdalena Dunaj przybliża tę tematykę.

Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

Grzegorz Kozłowski z Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących przybliża działanie i zastosowanie pętli indukcyjnej. Mamy nadzieję, że na mapie Polski z każdym dniem będzie zwiększać się liczba miejsc, w których osoby słabosłyszące mogą korzystać z tej formy wsparcia w odbiorze dźwięków.

Kiedy wiesz czego chcesz i chcesz tego naprawdę mocno, znajdziesz sposób, aby to dostać.

Jim Rohn

Czwarty wieczór TURKUS Festival to dobra okazja, by zajrzeć za kulisy szwedzkiej telewizji. Pracuje tam niezwykle utalentowana i aktywna kobieta, w której żyłach płynie polska krew. Antonia Rodrigues da Silva w rozmowie z Konradem Kozłowskim opowiada o magii telewizji, programach dla Głuchych, wyzwaniach, które podejmuje, gdy zaczyna robić coś nowego. Zapraszamy.

Na zakończenie dzisiejszego dnia Adam Stoyanov z grupy „Cisza na scenie” opowiada o pewnej przyjaźni od urodzenia…