Koordynatorzy i wolontariusze

Zuzanna Szymańska
Koordynatorka ds. działań Fundacji
zuzanna.szymanska@fundamg.pl

Jestem Głuchą kobietą, mam w rodzinie Głuchych. Pracuję zawodowo z Głuchymi, głównie wspieram Głuchych seniorów, dla młodych też mam czas. Jestem lektorką polskiego języka migowego. Uwielbiam prowadzić kursy, na których spotykam ludzi zainteresowanych światem Głuchych. Czasami jestem zakręcona, w głowie pojawia mi się milion pomysłów na sekundę. Lubię brać udział w różnych warsztatach, gdzie mam szansę na zdobycie nowych doświadczeń. Uwielbiam spędzać wolny czas czytając książki i gotując pyszne potrawy. Lubię działać społecznie na rzecz FAMG i Różowego Orzecha, dzięki któremu nauczyłam się niezależności i poczułam swoją siłę.

Maja Wasilewska
Wolontariuszka Fundacji
maja.wasilewska@fundamg.pl

Jestem entuzjastką życia, mocno skupiam się na relacjach. Podejmując się działań podchodzę do nich z energią i optymizmem. W życiu lubię jak coś się dzieje, a szczególnie kiedy łączy się to z rozwojem, dlatego z chęcią podjęłam się wolontariatu w FAMG – tutaj nie ma miejsca na nudę. Jestem absolwentką surdopedagogiki na APS, a już za chwilę Filologii Polskiego Języka Migowego na UW. Dzięki doświadczeniu oraz ludziom jakich poznaje na swojej drodze wiem, że nie umiałabym odciąć się tak łatwo od świata g/Głuchych. Lubię poszukiwać okazji do wykazania się spontanicznością, pewnie dlatego moim hobby (i pracą) szybko stał się Body Art. Cenię sobie działania o charakterze twórczym i artystycznym, od niedawna przyglądam się pod tym kątem tłumaczom polskiego języka migowego.

Jakub Stanisławczyk
Wolontariusz Fundacji
jakub.stanislawczyk@fundamg.pl

Delikatnie zakręcony pasjonat, tak mnie najłatwiej opisać. Chociaż może „delikatny” jest zbyt delikatnym terminem. Jestem Głuchym trzeciej generacji.
Do Fundacji dołączyłem ze względu na długoletnią znajomość z jej założycielami, a także na moje zaangażowanie w zwalczanie barier dostępności
w e-sporcie. Zaowocowało to wspólną, udaną kampanią #GamingBezBarier. Prywatnie jestem designerem i web developerem, tłumaczem polskiego języka migowego oraz człowiekiem z tysiącem zainteresowań. Kocham fantasy, gry planszowe, RPG. Czytam książki, kiedy tylko znajduję na to czas, nagrywam filmy, robię zdjęcia… Mógłbym tak wymieniać
w nieskończoność. A, zapomniałbym, nie odmawiam nowościom i wyzwaniom.