Koordynatorzy i wolontariusze

Zuzanna Szymańska
Koordynatorka ds. działań Fundacji
zuzanna.szymanska@fundamg.pl

Jestem Głuchą kobietą, mam w rodzinie Głuchych. Pracuję zawodowo z Głuchymi, głównie wspieram Głuchych seniorów, dla młodych też mam czas. Jestem lektorką polskiego języka migowego. Uwielbiam prowadzić kursy, na których spotykam ludzi zainteresowanych światem Głuchych. Czasami jestem zakręcona, w głowie pojawia mi się milion pomysłów na sekundę. Lubię brać udział w różnych warsztatach, gdzie mam szansę na zdobycie nowych doświadczeń. Uwielbiam spędzać wolny czas czytając książki i gotując pyszne potrawy. Lubię działać społecznie na rzecz FAMG i Różowego Orzecha, dzięki któremu nauczyłam się niezależności i poczułam swoją siłę.

Anna Stopińska
Koordynatorka projektów
anna.stopinska@fundamg.pl

Lubię pracę z ludźmi i poczucie, że to co robię przyczynia się do zmiany na lepsze chociaż kawałka rzeczywistości. Ze środowiskiem osób g/Głuchych i słabosłyszących związana jestem od ponad 20 lat. W Fundacji zajmuje się głównie pisaniem i koordynowaniem projektów, które sprzyjają szeroko rozumianemu rozwojowi osobistemu, działaniom edukacyjnym i tym związanym ze wspieraniem zdrowia psychicznego. Działania wolontariackie dają mi poczucie sprawstwa, inspirują do szukania nowych rozwiązań, sprawiają radość, gdy widzę ich konkretne efekty. Prywatnie doceniam bardzo czas spędzany z rodziną i bliskimi przy smacznej kawie, chwilę dla siebie z dobrą książką, podróże małe i duże. 

Blanka Piątek
Koordynatorka projektu „Rozwijaj się migiem”
blanka.piatek@fundamg.pl

Z zamiłowania i zawodu jestem matematyczką oraz tłumaczką PJM. Dzięki ukończeniu studiów filologii Polskiego Języka Migowego udało mi się połączyć obie moje pasje (matematykę i PJM) w pracy nauczyciela w Instytucie Głuchoniemych.  Prywatnie jestem mamą, pasjonatką jogi oraz podcastów i książek charakterze emancypacyjnym. Działaniom FAMG przyglądam się od kilku lat. Zaproszenie do współpracy to dla mnie duże wyróżnienie. 

Julia Kaźmierczak
Wolontariuszka Fundacji
julia.kazmierczak@fundamg.pl

Jestem obecnie uczennicą klasy trzeciej liceum w szkole dla niesłyszących w Warszawie na ulicy Łuckiej. Jestem dumna z tego, że jestem Głucha i interesuję się wszystkimi sprawami dotyczącymi środowiska Głuchych. Moją pasją jest podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc. Chciałabym w przyszłości zwiedzić każdy zakątek świata. Lubię przebywać wśród ludzi oraz poznawać nowych ludzi. Jestem otwarta na każde wyzwania i nowe rzeczy. Chcę pokazać wszystkim, że my Głusi możemy wszystko oraz nasz język migowy jest piękny. Bez przerwy ciągle chce się rozwijać, uczyć się nowych rzeczy oraz chce coś dobrego robić dla środowiska Głuchych, więc dlatego dołączyłam do FAMG jako wolontariuszka. 

Jakub Stanisławczyk
Wolontariusz Fundacji
jakub.stanislawczyk@fundamg.pl

Delikatnie zakręcony pasjonat, tak mnie najłatwiej opisać. Chociaż może „delikatny” jest zbyt delikatnym terminem. Jestem Głuchym trzeciej generacji. Do Fundacji dołączyłem ze względu na długoletnią znajomość z jej założycielami, a także na moje zaangażowanie w zwalczanie barier dostępności w e-sporcie. Zaowocowało to wspólną, udaną kampanią #GamingBezBarier. Prywatnie jestem designerem i web developerem, tłumaczem polskiego języka migowego oraz człowiekiem z tysiącem zainteresowań. Kocham fantasy, gry planszowe, RPG. Czytam książki, kiedy tylko znajduję na to czas, nagrywam filmy, robię zdjęcia… Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. A, zapomniałbym, nie odmawiam nowościom i wyzwaniom. 

Maja Wasilewska
Wolontariuszka Fundacji
maja.wasilewska@fundamg.pl

Jestem entuzjastką życia, mocno skupiam się na relacjach. Podejmując się działań podchodzę do nich z energią i optymizmem. W życiu lubię jak coś się dzieje, a szczególnie kiedy łączy się to z rozwojem, dlatego z chęcią podjęłam się wolontariatu w FAMG – tutaj nie ma miejsca na nudę. Jestem absolwentką surdopedagogiki na APS, a już za chwilę Filologii Polskiego Języka Migowego na UW. Dzięki doświadczeniu oraz ludziom jakich poznaje na swojej drodze wiem, że nie umiałabym odciąć się tak łatwo od świata g/Głuchych. Lubię poszukiwać okazji do wykazania się spontanicznością, pewnie dlatego moim hobby (i pracą) szybko stał się Body Art. Cenię sobie działania o charakterze twórczym i artystycznym, od niedawna przyglądam się pod tym kątem tłumaczom polskiego języka migowego.