Projekty RO

W roku 2019 dzięki środkom finansowym Funduszy Feministycznego „FemFund” udało nam zrobić kampanię informacyjną – powstało 29 filmików o feminizmie w Polskim Języku Migowym (PJM). Wystąpiły w nich Monika Kozub, Aldona Kramek, Ewelina Skowrońska, Magdalena Szymańska. Filmiki są dostępne w zakładce „Filmy RO”.

Spot rozpoczynający kampanię informacyjną Różowy Orzech.

19 maja 2019 r. zorganizowałyśmy spotkanie „Wiem i chcę wiedzieć więcej”, podczas którego zaproszeni eksperci przedstawili ważne zagadnienia z zakresu m.in. gender, feminizmu i praw kobiet, przeciwdziałania przemocy. Wzięliśmy też udział w miniwarsztatach, na których uczyliśmy się jak w praktyce asertywnie się komunikować. W ramach uzupełnienia kampanii informacyjnej stworzyliśmy ulotki.

Zdjęcia: Karolina Prokopowicz

2 grudnia 2019 r  w ramach odnowienia współpracy z Funduszem Feministycznym zorganizowałyśmy warsztaty „Inteligencja emocjonalna – jak zrozumieć emocje i kierować nimi?”. Uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej, zdolności do rozumienia swoich emocji, umiejętności obserwowania i rozumienia uczuć innych osób. Chciałyśmy, aby w przyszłości uczestnicy tego warsztatu mogli korzystać z wiedzy w praktyce, działali bardziej empatycznie,  jak również nabyli umiejętność radzenia sobie z emocjami w sytuacjach stresowych.

Pandemia zmusiła nas do wykorzystania innych niż stacjonarne form organizowania warsztatów. Po raz pierwszy w dziejach w Fundacji zorganizowaliśmy zdalne warsztaty zarządzania czasem i edukacji seksualnej.

Pod koniec listopada 2020 r. startujemy z nowym cyklem spotkań „W kręgu kobiet – rozmowy Różowego Orzecha”. Bądźcie z nami, dostarczymy potężnej dawki inspiracji i ciekawych dyskusji.

Działania Różowego Orzecha są realizowane dzięki dotacji Funduszu Feministycznego „FemFund”.