Centrum spotkań FAMG

„Centrum spotkań Fundacji Akademii Młodych Głuchych” zostało sfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa w ramach konkursu Małe Dotacje w Biurze Pomocy i Projektów Społecznych (Wydział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym) ze środków na realizację działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami wynikających z Warszawskiego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2010-2020.

Stworzyliśmy miejsce, w którym uczestnicy zdobyli wiedzę, nowe doświadczenia i rozwinęli posiadane umiejętności z różnych dziedzin. W warsztatach wzięli udział zarówno uczestnicy słyszący jak i osoby z uszkodzonym słuchem – słabosłyszący, niesłyszący. Warsztaty realizowaliśmy w Studio Creallinno w Warszawie, we wtorkowe popołudnia.

W ramach projektu zrealizowano 5. warsztatów:

25 czerwca 2019 odbyły się warsztaty „Jak wykorzystać czas wolny dobrze i aktywnie?”, które przeprowadził Artur Werbel.
Uczestnicy grali w planszówki i dyskutowali o tym, jak można daną grę wykorzystać w czasie zajęć z młodzieżą, na warsztatach czy innych imprezach. Było ciekawie, było z humorem, a emocje w czasie gry udzielały się wszystkim.


02 lipca 2019 można było poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości na warsztatach ” Jak założyć firmę?” prowadzonych przez Agatę Jasińską „Jak założyć firmę?”. Ciekawe materiały, możliwość prześledzenia krok po kroku działań prowadzących do założenia firmy, omówienie spraw urzędowych, a wszystko to w mega pozytywnej atmosferze. Nasi uczestnicy dali z siebie to, co najlepsze. Czas minął bardzo szybko. Była aktywność, była dobra energia, było zadowolenie 😁 


09 lipca 2019 Dorota Ahsan poprowadziła warsztaty „Jak budować dobre relacje z ludźmi?”. Było praktycznie, było spontanicznie, było aktywnie, a wszystko to za sprawą uczestników warsztatów i prowadzącej😊. 

16 lipca 2019 wszyscy zainteresowani dowiedzieli się „Jak się rozwijać?”. Warsztaty prowadziła doświadczona psycholog Magda Bielak-Kościńska. Teraz już wiemy co zrobić, by w życiu iść do przodu i dbać o własny rozwój. Dzisiejsze spotkanie dało nam też szanse na wymianę doświadczeń i zdobycie nowej wiedzy.

30 lipca 2019 warsztaty „Jak kreować wizerunek w internecie?” prowadziła Iwona Cichosz. Było… fantastycznie. Uczestnicy byli wspaniali, a wiedza i kreatywność dała nam dużego „kopa” do działania. Wiemy już jak dbać o wizerunek w internecie, jak go odpowiedzialnie budować i jak przyciągnąć uwagę odbiorców 😁.