Strefa rozwoju Głuchych

Zapraszamy do “Strefy rozwoju Głuchych” – naszego nowego projektu. To działanie dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego. 

Zachęcamy do nauki języka polskiego pod okiem specjalistów w nauczaniu Głuchych. Korzystania ze wsparcia psychologicznego podczas bezpłatnych konsultacji on-line. Proponujemy udział w weekendowych warsztatach rozwojowych. Dla wszystkich zainteresowanych przygotujemy 20 vlogów o tematyce psychologicznej.

Informacje szczegółowe na temat naszych działań będziemy publikować w socialmediach fundacji. Bądźcie z nami. 

Zachęcamy do spędzenia jesieni z FAMG w “Strefie rozwoju Głuchych”.

Otwieramy rejestrację na jedyny na rynku kurs języka polskiego dla Głuchych i Słabosłyszących. Co zyskasz? Zdobędziesz nowe umiejętności, poprawisz komunikację w języku polskim, spędzisz aktywnie czas. Zapisz się, nie czekaj.


W ramach działań projektowych w „Strefie rozwoju Głuchych” możecie skorzystać z bezpłatnych onlinowych konsultacji psychologicznych w polskim języku migowym. Oferta jest skierowana dla osób pełnoletnich, głuchych/słabosłyszących zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego. Zapraszamy do zgłaszania się przez dedykowany formularz.


Chcesz zrobić coś dla siebie? Szukasz dobrej oferty, by zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia? W ramach projektu “Strefa rozwoju Głuchych” zapraszamy na weekendowe warsztaty rozwojowe “Inteligencja emocjonalna – polepszenie relacji z samym sobą”. Działanie są skierowane do osób g/Głuchych i słabosłyszących z Mazowsza. Wszystkie informacje przedstawił we vlogu Konrad. Czekamy na Was!


Zapraszamy na II warsztaty rozwojowe w Strefie rozwoju Głuchych. Będziemy doskonalić swoje umiejętności i zbierać doświadczenia w temacie “Inteligencja emocjonalna – polepszenie relacji z innymi’. O szczegółach programu opowie nasza trenerka – Dorota Ahsan.


Czy można ćwiczyć mózg? Co zrobić, by poprawić swoje codzienne funkcjonowanie? Zdarza Ci się zapominać o ważnych sprawach? Czujesz, że w Twojej głowie pełno jest myśli, których nie możesz wyrzucić? Masz trudności ze skupieniem się na nauce lub pracy?
Jeśli choć na jedno pytanie padła odpowiedź “TAK”, to znak, że czas zrobić coś dla siebie i zapisać się na warsztaty “Trening mózgu” prowadzone w PJM przez Dorotę Ahsan. Szczegóły przedstawiamy we vlogu. Na zgłoszenia czekamy do 9 grudnia 2021 r.


Nazwa konkursu: Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych
Nazwa zadania:
Strefa rozwoju Głuchych
Dofinansowanie:
58 370,00 zł
Całkowita wartość:
64 942,62 zł
Opis projektu:
zadanie obejmuje wsparcie psychologiczne osób głuchych i słabosłyszących w formie konsultacji psychologicznych – 50 godzin, opracowanie 20 vlogów psychoedukacyjnych w polskim języku migowym z napisami i przeprowadzenie 3 warsztatów rozwojowych kształtujących kompetencje miękkie. W ramach zadania zrealizowany będzie kurs języka polskiego jako obcego dla osób głuchych i słabosłyszących na dwóch poziomach – podstawowym i średniozaawansowanym.