Fundacja Koncept Kultura

W ramach współpracy z Fundacją Koncept Kultura zrealizowaliśmy 6 filmów z tłumaczeniem w PJM – Niepodległa w obiektywie. W filmach poruszone są różne tematy związane z niepodległością i historią międzywojenną. Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się Wam w przyszłości. Może wykorzystacie ją na lekcji historii. Wierzymy, że nie będziecie się nudzić.

Niepodległość w II RP

Co robili Polacy przez 123 lata? Pogodzili się z tym, że Polska zniknęła z mapy? Wiecie kim są ojcowie niepodległości?

Inwestycje i gospodarka w II RP

Jak inwestowano i jak rozwijała się gospodarka w okresie międzywojennym, tego dowiecie się z dzisiejszego filmu. To był okres intensywnego rozwoju Polski. Wiecie jak w międzywojniu w Polsce działała gospodarka? Co to Centralny Okręg Przemysłowy?

Miasta w II RP

Wiecie jak się nazywał najwyższy budynek w międzywojennej Polsce? Był to drugi najwyższy budynek w Europie. Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie cechy charakterystyczne miały miasta na zachodzie i na wschodzie kraju, ten film jest dla Was.

Wieś w II RP

Teraz kolej na polskie wsie. Poznacie poziom rozwoju, sposoby budowania gospodarstw, techniki uprawy ziemi i poziom edukacji na wsiach. Jak żyją ludzie na wsiach w górach i nad morzem? Zapraszamy do kolejnej dawki wiedzy historycznej!

Kultura w II RP

Poznajcie kulturę w okresie międzywojennym. Do dziś część dorobku z tamtego okresu jest bardzo popularna. Nie wierzycie?

Kurorty i wypoczynek w II RP

Zapraszamy w podróż do kurortów. Macie chwilkę na wypoczynek w przedwojennej Polsce ? Film pachnie wakacjami.